* * *
Eh, co tu dużo pisać.... Hmm... No to jest to!
* * *
Jacku - to jest to, co lubię i podziwiam najbardziej - człowiek przy swojej codziennej czynności, stary człowiek i chleb i cały pietyzm, z którym się nad tym chlebem pochyla. Gdybym Cię jeszcze nie miał w ulubionych, to to jedno zdjęcie by wystarczyło, żebyś się tam znalazł. Maxy wystawiam bardzo rzadko, ale teraz się nie zastanawiam. Serdeczności i do zobaczenia na jakimś plenerku :o)
* * *
chleba naszego powszedniego ........co tu pisać - ot Dziadek!
* * *
Piekny protret przy tak pieknej i symbolicznej czynosci. Pozdrawiam
* * *
Ten portret dziadka bardziej mi się podoba. :)) Ja też dzisiaj zawędrowalam na galerię. ...Trzeba się cieszyc dziadkami póki są.
* * *
Muszę jeszcze coś napisać: to krojenie chleba (prawie zawsze było to na wsi) ma dla mnie wymiar b. metafizyczny. Na początku znak krzyża ostrym, twardym nożem po chrupiącej skórce. Potem ujęcie chleba tak jak na zdjęciu i jest w tym coś o wiele więcej niż trzymanie prostego kawałka ciasta. Niesamowita prostota tej czynności ale jak dużo się w niej się mieści. Dla mnie to coś magicznego.
* * *
Tym raczm ocena weszła. B. typowy, tradycyjny sposób krojenia chleba. Kiedyś powszechny, dzisiaj prawie nie widywany. Po ucięciu podtrzymuje się kromkę kciukiem na nożu. :)
* * *
A ja przez ponad 20 lat kroję chleb -od siebie-. Od dziś to zmieniam. Dzięki za tę fotkę, Dziadku!
* * *
bezpretensjonalne, cieple. pozdr:)... chleba naszego ....... ładny, naturalny portret, podoba mi się.
* * *
Dziadku, bułeczke poprosze, mam szybkie łącze, moge codziennie rano do pracy zamawiać? :)))
* * *
a tak serio to łał fajny wyrazisty pan, jeszcze jakby sie spojrzal w obiektyw pilujac ten chlebek byłoby łał, mniam :)
* * *
łał chleb, głodny jestem :).... allel - wzbudzasz apetyt ;)) --- to dobrze chyba
* * *
Mama zawsze mnie uczyła, by nie kroić w ten sposób chleba. "Nie -do siebie- , bo się skaleczysz, dziecko". Pan miał inną mamę ;-). Ładne, sympatyczne
* * *
This is a very interesting photo. I like the idea and how you captured it. However, I would crop down to just above the mans head and I would remove the framed picture behind him. Well done though.
* * *
The first version of this is a much stronger tribute to this man. The vertical crop and DOF changes are too contrived and too intent on placement. Regards, Richard
* * *
This version of the photo is much stronger then the previous one. Tighter cropping allowed you to concentrate on the hands holding bread and knife. The picture in the background is a bit questionable here. But I do not agree with the other comment that it should be removed. The photo would have been much emptier without it. Overall it is a very true rural scene.
* * *
I like the situation and athmosphere you caught here. Nice use of focus. I think the background could be more interesting, and here you can crop a bit at top.
* * *
Popular art, or POP-ART? also surrealistic this image with the various contained subjects. Is also art of the life
* * *
MENU