"Wiara religijna jest rzeczą, którą należy samemu zdobyć, a nie odziedziczyć" Bardzo refleksyjne.....
* * *
Great Composition, Colors, DOF... You made me think of my grandmother, and I remembered how she was living hers way... With Believing and Prays... She was Beliving in something, she was never alone... Thank you for make remember such things... Cheers!
* * *
Excellent Jacet. Great, very good picture. I love this composition. The details on the hands, and the light, but the thing I most like here is the mode and the expression of something strong with little elements. Congratulations. José
* * *
dla mnie wzruszające, ufność i bezbronność.
* * *
Dobre ujęcie, bardzo lubię portret przez detal. Troche rozprasza biel serdaka w drugim planie. Poza tym spokój i kontemplacja.
* * *
prawdziwe skupienie, Dziadku... tajemnice Różańca w tych anonimowych dłoniach starego człowieka... sugestywne i autentyczne
* * *
Zdjęcie ma w sobie treść modlitwy. Widać na nim spokojne przemijanie w rytm zmieniających się paciorków różańca.
* * *
Czy to dłonie góralki???. Niesamowicie wymowne...można by je kontemplować...pieknie pokazane dlonie,doskonała jakość, gratuluje pomysłu...pzdr.
* * *
bliskie złożonych dloni Albrechta Dürera...dobre
* * *
właśnie tak mi się kojarzy życie ludzi w okolicach tego wieku - coraz więcej dbają o przyszłość (przyszłość rozumiana przez człowieka wierzącego) :) pozdrawiam
* * *
ileż te ręce przeżyły, a tu tyle dobrej energii z nich emanuuje.Bardzo fajne zdjęcie.
* * *
all in tune ... świetny temat i wykonanie
* * *
Bardzo wzruszający gest obejmowania i tulenia.W tych dłoniach ,wewnatrz skryte jest ludzkie serce szukające ochrony i miłości boskiej.
* * *
sposób , w jaki Ona trzyma ten medalik ; duzo mówi o człowieku i o jego wierze - a "ta" tu jest duża.
* * *
Dziwne zdjęcie. Trudno o komentarz. W pierwszym momencie przyszło do głowy, że im jesteśmy starsi tym nam bliżej do Boga. Sama jestem ateistką ale.....kto wie? Może kiedyś i ja tak będę obejmowała różaniec. Ktoś powiedział kiedyś - żeby ręczyć za siebie człowiek musiałby ręczyć za swój los. Wzruszająca, wymowna w przekazie fotografia.
* * *
Zdjecie z ''duszą", zostające w pamięci. Dużo mówi o Autorze. Ludzie wrażliwi widzą piękno w tym, czego inni nigdy nie dostrzegą
* * *
Dziadkowskie zdjęcie w najlepszym znaczeniu tego słowa. Gratuluję i podziwiam. Pozdrawiam!
* * *
dobrze ujęte...chciałoby się rzec "detalicznie" ale to słowo nie pasuje do nastroju, piękne portfolio..Pozdr. :)
* * *
nadobne dlonie
* * *
jak na 94 lata dłonie ma zacne, i zapewne bez smarowideł wszelakich sie tak zachowały. Temat zdjęcia: Miłości nam nie załój Panie
* * *
Jacku , nic nie powiem nie tym razem . Zapytasz dlaczego ? No bo po co ? Ty wiesz i Ja wiem, nieliczni też wiedzą - Ta fotografia nie potrzebuje ŻADNYCH kometarzy, bo to jest jedna z nielicznych która MÓWI sama za siebie ! Po co niszczyć ulotność chwili słowami które nigdy nie oddadzą tego co czujemy ! Była by to profanacja ( już i tak za duzo powiedziałem ) ! Jeszcze jedno, teraz wiesz dlaczego potrzebne są Twoje zdjęcia na Tym serwisie !!!
* * *
dla mnie dobra fotografia to fotografia nisoąca przekaz, wybitna to taka, o której moge mówić pozytywnie przez conajmniej 15 minut bez przerwy... o tej fotografii móglbym mówić nawet 16 minut... Dla mnie to zdjecie ma ogromny przkaz...
* * *
...Fotografia która tylko wzbudza uwagi techniczne jest tylko zwykłym obrazkiem, fotografia to całość która oddziaływuje na odbiorce, na jego uczucia i postrzeganie swiata ! Dla mnie ta fotografia nie ma nic wspólnego z religijnością ! Co to za różnica, czy to różaniec czy też koran, czy też cos innego - ważny jest przekaz, odbiór, uczucia eeeeeee nie wazne i tak nie wielu z was To zrozumie ! Wolicie pstrykać i pilnować ostrości, a reszta to dla Was coś nie istotnego ! Trochę wrazliwości - a bedziecie wtedy prawdziwymi fotoamatorami !!!
* * *
no prosze jak operowanie sybolem znaczeń powoduje że można targnąć się na dusze odbiorców, ... nic nie pisze bom za głupi na dyspute z Toba drogi Panie na temat tej pracy, jest wymowna do bólu i czytelna znakomicie idealnie otwiera drzwi percepcji i wszytsko jasne ... dziękujemy i uczymy się dalej.prosimy o więcej... czego sobie i Państwu życze.
* * *
Właśnie przez takie myślenie świat stoi w miejscu a wręcz nawet się cofa. To zdjęcie rani, najbardziej nietolerancyjni ludzie na świecie to właśnie wyznawcy Chrystusa. Najwięcej przykrości i bólu można doświadczyć właśnie od wyznawców wszelkiego rodzaju sekt. Większość ludzi jest fałszywa, zła, udająca dobrych wspaniałych, bez uprzedzeń i złości. Ale wystarczy kilka niepochlebnych komentarzy by obudzić największe zło. Zło czyli Człowiek !!!
* * *
jak wiele ręce mogą powiedzieć.... cudnie uchwycone dłonie. Można by powiedzieć dłonie Matki Polski.
MENU